2 Ocak 2013 Çarşamba

En iyi (!) beş zombi sahnesi

Zombi film ve dizilerinden en beğendiğim beş sahneyi birleştirip bir video haline getirdim. O yüzden "en iyi" dediğime bakmayın, bu sahneleri seçerken tek ölçüt bendim :) Aşağıdaki video, belki türün hayranlarının hoşuna gidebilir ama eğer mideniz hassassa ve -ekranda da olsa- parçalanan/parçalayan zombiler görmeye alışık değilseniz sakın "oynat" tuşuna basmayın! 


[Bir uyarı daha: Video "Night of the Living Dead" (1968), "Day of the Dead" (1985), "Diary of the Dead" (2007) ve "I am Legend" (2007) filmleri ile "The Walking Dead" televizyon dizisinin 2. sezonundan sahneler içeriyor, baştan söyleyeyim.]

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Son filmdeki zombi gayet bilinçli, diğer zombiler gibi şuursuz değil... Tabancayı da iyi kullanıyor...

Kültürel Güncel dedi ki...

[Dikkat, bu yorumun tamamı "Day of the Dead" (1985) filmi hakkında aşırı ayrıntı içerir!]

Haklısınız, bu durum o filmdeki tek zombiye özgü aslında.

Zombileri eğitebileceğini (daha doğrusu, onlara insan oldukları zaman yaptıklarını hatırlatabileceğini) savunan bir bilim adamı tarafından eğitiliyor.

Bu bilim adamı bunu "klasik koşullanmayla" sağlıyor-yani onu gizli gizli insan etiyle besleyerek! Grubu yöneten asker bunu öğrenince de bilim adamını öldürüyor. Bu sahnede de "sahibi"nin intikamını alan -az da olsa- insanlaşmış zombiyi izliyoruz.