15 Eylül 2010 Çarşamba

Polis Nasıl Çağrılır?..

    George ve Sophie Phillips seksenli yaşlarda, yalnız yaşayan mutlu bir çifttir. George Phillips, uyumadan önce yatak odasının penceresinden bakarak, bahçedeki kulübenin ışığını açık unuttuğunu görür. Kendinde bahçeye çıkacak gücü bulamadığından karısından rica eder. Bahçeye inen Bayan Phillips, kapıyı açıp, ışığı kapatır. Ama kulübeye bir hırsızın saklandığını fark eder. Hırsızı görmemiş gibi yapıp, kapıyı kapar ve apar topar eve girer. Zavallı kadıncağızın beti benzi atmıştır.
    Hemen polisi arayıp, durumu bildirir. Polis, ona hırsızların evin içinde olup olmadıklarını sorar. Yaşlı kadın 'Hayır.' diye cevaplayınca, polis ''Şu anda tüm
birimlerimiz meşgul. Kapınızı kilitleyin. Memurlardan biri müsait olduğunda yanınıza gelecektir. Merak etmeyin.'' şeklinde zırvalar. Kadıncağız çaresiz ;''Olur.'' der. Telefonu kapatır. Birdenbire kafında bir şimşek çakar. Aklına bu endişeli bekleyişten çıkmak için bir fikir gelir. Ardından tekrar polisi arar; ''Merhaba. Az önce kulübemde hırsız olduğunu bildirmiştim. Gelmenize gerek kalmadı. Çünkü; az önce onu öldürdüm.'' der ve telefonu kapatır.

Daha beş dakika bile geçmeden beş polis arabası, bir SWAT Ekibi, bir Helikopter ve bir Ambulans Phillipsler'in evinin önünde durur ve polisler kulübeye girerler. Ama içeride hırsızı ölü değil, diri şekilde bulurlar. Hırsız bir polis arabasına bindirilirken bir polis sinirli bir şekilde, Bayan Phillips'e dönerek; ''Yanılmıyorsam hırsızı öldürdüğünüzü söylemiştiniz!'' der.

Yaşlı kadın hiç umursamadan, aksine gülerek cevap verir; ''Yanılmıyorsam siz de tüm birimlerinizin meşgul olduğunu söylemiştiniz...''

1 yorum:

kachintihu dedi ki...

bu durumda yalan söylemek her koşulda kötü yanlış değil diye çıkarım yapmak işten değil:)