22 Ağustos 2010 Pazar

Ya E-postası Olsaymış:


   İşsiz bir adam temizlik işleri için bir bilgisayar şirketine başvurmuş. Şirketin insan kaynakları müdürü kısa görüşmenin ardından adama, e-posta adresini verirse başvuru için doldurması gereken formu göndereceğini söylemiş. Ama adamcağızda bilgisayar, internet ne gezer! Çaresiz, söylemiş olmadığını. Ve anında ret cevabını almış.

Adam işyerinden boynu bükük ayrılmış. Cebinde az bir para varmış. Belki işlerim yolunda gider de az da olsa para kazanırım ümidiyle, kalan tüm parasıyla bir kasa domates almış. Sonra da satmak için kapı kapı dolaşmaya başlamış. Akşam olup da evine döndüğünde bir de bakmış ki; cebindeki parayı ikiye katlamış. Daha sonraki günlerde de aynı yolla parası giderek artmaya devam etmiş. Bir kasa domatesle işe başlayan bu adam önce bir el arabası , yeteri kadar para biriktirince bir de kamyonet almış. Beş altı yıl içerisinde ülkesinin en büyük meyve-sebze nakliyecisi olan bu adam yakında yurtdışına açılmayı da planlamaktadır.

Bu zaman içerisinde evlenmiş, ikizleriyle ve eşiyle mutlu bir hayat sürmektedir. Güzel yuvasının geleceğini her ihtimale karşı garantiye almak için, hayat sigortası yaptırmaya karar verir. Telefon görüşmesi sonrası sigortacı gerekli evrakların bir kopyasını göndermek için, adamın e-posta adresini rica eder.

O ise e-postasının olmadığını -bu kez utanmadan, sıkılmadan- söyler. Sigortacı şaşırarak; ''Böylesine büyük bir şirket sahibisiniz ve e-postanız yok ha! Bir de olsaymış, ne olurdunuz kimbilir?''

Adamsa kısa ve net şu cevabı verir; ''Bir şirkette temizlikçi olurdum!''

Hiç yorum yok: